ارائه راهکار به تولید کنندگان نرم افزار

ارائه راهکار برای توسعه دهنگان نرم افزار

این روزها فعالیت بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها در بستر اینترنت انجام می‌شود. شرکت‌های امروزی به جای ذخیره‌سازی اطلاعات و داده‌های خود روی کاغذ یا ابزارهایی مانند DVD، فلش یا هارد که حجمی محدود دارند، از فضاهای ابری و سرورهای اختصاصی برای ذخیره‌سازی اطلاعات خود استفاده می‌کنند. در میان شرکت‌های مختلف مصرف کننده این خدمات، شرکت‌های تولید نرم افزار و برنامه نویسی بیشتر از دیگر شرکت‌ها به خدماتی مانند دوآپس یا DevOps، فضای ابری، راه‌اندازی شبکه‌های گسترده و پشتیبانی آن‌ها نیاز دارند. در ادامه به بررسی چند پیشنهاد موثر و راهکار برای شرکت های تولید نرم افزار می‌پردازیم.

بهترین راهکار برای شرکت های تولید نرم افزار چیست؟

امروزه بیشتر کسب و کارها فعالیت خود را در بستر اینترنت و با استفاده از نرم‌افزارها انجام می‌دهند. طراحی این نرم‌افزارها توسط تیم‌های تخصصی و نیروهای ماهر و با تجربه شرکت‌های تولید نرم‌افزار انجام می‌شود. زمینه کاری این شرکت‌ها گسترده است و از طراحی نرم‌افزار گرفته تا پشتیبانی آن را شامل می‌شود. شرکت‌های نرم‌افزار بیشتر از تمام شرکت‌ها وابسته به نرم‌افزارها و ابزارهای مختلف در حوزه فناوری هستند و این نرم‌افزارها همواره باید به صورت توسعه‌یافته باشند. خدمات دوآپس یا خدمات توسعه نرم‌افزارهای سازمانی، یکی از بهترین ابزارها برای شرکت‌های نرم‌افزاری هستند تا همواره از سیستم، تجهیزات و نرم‌افزارهای به روز و مناسبی برخوردار باشند.

شرکت‌های تولید نرم‌افزار در  زمینه‌ توسعه نرم افزار بر روی پلتفرم هایی مانند لینوکس، ماکروسافت، اندروید و…، برای موفقیت تجاری خود وابسته به خدمات پشتیبانی سرور حرفه‌ای و تخصصی، وب سرور، پشتیبانی 24 ساعته و منظم و… هستند تا بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه کنند. استفاده از خدمات دوآپس و مدیریت سرویس داناک به تولید بهترین نرم‌افزارهای شخصی یا سازمانی و پشتیبانی مناسب آن‌ها کمک می‌کند و از این طریق رضایت مشتریان نیز جلب می‌شود.

 

مزایای استفاده از راهکار برای شرکت های تولید نرم افزار

 

ارائه راهکار برای شرکت های تولید نرم افزار مزایای زیادی دارد. در صورتی که این شرکت‌ها از راهکارهای ارائه شده توسط سازمان‌های فناوری ارتباطات به بهترین شکل استفاده کرده و آن‌ها را در خدمات و فعالیت‌های خود لحاظ کنند، موفق به تولید نرم‌افزارهای امن‌تر و حرفه‌ای‌تر می‌شوند. تولید نرم‌افزارهای امن و سالم موضوعی مهم برای مشتریان و مصرف‌کنندگان نرم‌افزار است اما علاوه بر آن، پشتیبانی منظم و دائمی و به روزرسانی مداوم نرم‌افزار نیز برای مصرف‌کنندگان اهمیت دارد که با استفاده از راهکارها و خدماتی مانند دوآپس و مدیریت سرویس و سیستم به سادگی امکان‌پذیر است.

فناوری‌های نوین و حرفه‌ای برای شرکت‌های تولید نرم‌افزار، این مزیت را دارند که فرآیند تولید تا پشتیبانی نرم‌افزار را با کمک نیروهای ماهر انجام داده و زمان و انرژی کارکنان خود را صرف ارتقا مهارت‌های دیگر، ارائه طرح‌های خلاقانه برای تولید نرم‌افزار و رسیدگی به دیگر نیازهای مشتریان کنند. در دنیای رقابتی امروز، دسترسی به بهترین دیتابیس سرور، DNS سرور، وب سرور قوی، پشتیبانی حرفه‌ای برای مدیریت سرور و…. برای شرکت‌های فعال در زمینه تولید و طراحی نرم‌افزار از اهمیت زیادی برخوردار است.

مراحل اجرا و استفاده از خدمات دوآپس برای توسعه دهندگان نرم افزار

بیشتر شرکت‌های تولید نرم‌افزار علاوه بر راهکارهای مناسب برای توسعه و ارتقای فعالیت‌های خود، نیاز به بستری برای انجام این کار دارند. این بستر، بسته به نیاز و نوع فعالیت شرکت، متفاوت است و از یک دیتاسنتر قوی گرفته تا پیاده‌سازی حرفه‌ای زیرساخت پایدار و قابل اعتماد برای شرکت را شامل می‌شود. با توجه به اینکه خدمات دوآپس نیاز اصلی شرکت‌های تولید نرم‌افزار است، در ادامه به توضیح مراجل احرا و استفاده از خدمات این ابزار کاربردی توسعه نرم‌افزار می‌پردازیم. این مراحل عبارتند از:

ساخت فضای ابری متناسب با وضعیت شرکت

در ارائه راهکار برای شرکت های تولید نرم افزار، اولین موضوعی که مورد بررسی قرار می‌گیرد، وضعیت شرکت و منابع موجود در آن است. خدمات دوآپس به روش‌های مختلفی قابل استفاده هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به کانتینر یا Countiner، کوبرنتیس و… اشاره کرد. برای استفاده از تمام این روش‌ها ابتدا باید وضعیت شرکت مانند بسترهای در اختیار، نوع ارائه خدمات، دسترسی‌ها و… را بررسی و مشخص کرد و بر اساس آن، بهترین فضای ابری را انتخاب کرد.

پیاده‌سازی فضای ابری

بعد از انتخاب بهترین فضای ابری، متناسب با نیازهای شرکت، باید این فضا را اجرا و پیاده‌سازی کرد. در این مرحله ممکن است نیاز باشد که برخی از نرم‌افزارهایی که توسط شرکت استفاده می‌شوند را پیش از انتقال به فضای ابری جدید، توسعه داد.

تست اولیه

بعد از آماده‌سازی فضای ابری و قبل از پیاده‌سازی نهایی آن برای شرکت باید آن را تست کرد. تست اولیه به منظور اطمینان از سلامت فضای ابری انجام می‌شود تا در صورت وجود هر گونه ایرادی در انتقال یا ذخیره‌سازی داده‌ها، قبل از کوچ نهایی داده‌های شرکت، برطرف شود.

انتقال کامل و پشتیبانی

در نهایت آخرین مرحله از خدمات دوآپس، انتقال کامل اطلاعات و داده‌ها روی فضای ابری طراحی شده است. البته کار در این تمام نمی‌شود و پشتیبانی، مانیتورینگ و…. نیز جزئی از این خدمات است. 

خدمات قابل ارائه به شرکت‌های توسعه دهنده نرم‌افزار

خدمات مدیر سیستم

خدمات DevOps

خدمات سرور اختصاصی

خدمات رایانش ابری

خدمات سرور مجازی

پیاده سازی زیرساخت ابری

زیرساخت ماکرو سرویس

پشتیبانی زیرساخت سرویس ها

مانیتورینگ سرویس ها

ارائه مشاوره و خدمات

استفاده از خدمات حوزه فناوری ارتباطات مانند دوآپس، داکر و… بهترین راهکار برای شرکت های تولید نرم افزار است تا کیفیت خدمات خود را بهبود بخشیده و فعالیت‌های خود را ارتقا دهند. جهت استفاده از این خدمات، انتخاب بهترین شرکت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات اهمیت زیادی دارد. برای انتخاب یک مجموعه خوب در این زمینه باید تمام خدمات شرکت را مورد بررسی قرار داد و پس از بررسی جامع و کامل، بهترین مجموعه را انتخاب کرد.    

6000 4849 021

info@danakco.com