طراحی و پیاده سازی مرکز داده

طراحی و پیاده سازی مرکز داده

دیتاسنترها یا مراکز داده از مهم‌ترین پارامترهای موجود در دنیای تکنولوژی و ارتباطات محسوب می‌شوند. چه کسی است که بتواند منکر اهمیت بسیار بالای طراحی و پیاده سازی مرکز داده به شکل صحیح گردد. امروزه مباحثی همچون پیاده سازی دیتاسنتر به صورت مناسب دغدغه اصلی بسیاری از کاربران است. اگر شما نیز به دنبال برترین موسسه پیاده سازی مرکز داده هستید، خدمات ما بهترین گزینه برایتان خواهند بود.

چرا طراحی و پیاده سازی مرکز داده به شکل مناسب دارای اهمیت است؟

دیتاسنترها را می‌توان یک مجموعه پیچیده از دستگاه‌های ارتباطی پیچیده و کاملاً حساس دانست که وقتی در کنار هم قرار می‌گیرند، می‌توان از آن‌ها به منظور بهره‌برداری از مواردی همچون اینترنت، اینترانت همچنین اکسترانت استفاده کرد. اهمیت بالای طراحی و پیاده سازی مرکز داده موجب شده است که شرکت‌های گوناگونی در این زمینه فعالیت کنند.

طبیعتاً بدون برخورداری از یک مرکز داده مناسب نمی‌توان حتی انتظار ارائه خدماتی پایدار و دریافت و انتقال اطلاعات حساس را داشت. دیتا سنتر‌‌ها دارای زیرساخت‌های شبکه، سیستم سرمایش، سیستم برق بدونه وقفه و امنیتی خاصی هستند که به شما کمک می‌کنند کلیه اطلاعات و خدمات  مدنظر خود را با بالاترین سرعت ممکن و به شکلی کاملاً‌ ایمن و پایدار ارائه دهید.

در طراحی مرکز داده دیتاسنتر محدودیت خاصی وجود ندارد، اما این امر بدان معنا نیست که همه افراد فقط و فقط به یک نوع مرکز داده نیاز دارند. توجه به نیازهای خاص کاربران یکی از پایه‌ای‌ترین مراحل موجود در زمینه طراحی انواع مرکز داده به شمار می‌آيد که برخی از حرفه‌ای‌ترین شرکت‌های حاضر در این زمینه نیز به آن توجه نمی‌کنند.

قاعدتاً نتیجه این موضوع چیزی به جز طراحی مراکز داده خاصی که تنها منجر به ایجاد ضررهای مالی می‌شوند، نخواهد بود. به همین دلیل لازم است که تمامی مراحل مربوط به طراحی چنین سیستم‌هایی با استفاده از الگوهای استاندارد جهانی پیش می‌رود. تنها در صورت انتخاب یک موسسه مناسب در این زمینه می‌توانید انتظار داشته باشید که مرکز داده مدنظرتان با نیازهای کلی شما همخوانی دارد و می‌تواند به خوبی به کاربران خدمت‌رسانی کند. با سپردن طراحی و پیاده سازی مرکز داده خود به ما‌، می‌توانید خیال کاملاً راحتی از این بابت داشته باشید.

چرا طراحی و پیاده سازی مرکز داده به شکل مناسب دارای اهمیت است؟

به منظور طراحی و همچنین پیاده‌سازی کامل انواع دیتاسنترها باید از یک سری پارامترها و مراحل خاص اطلاع داشت. این پارامترها نقش پر رنگی را در چنین شرایطی ایفا می‌کنند و عدم توجه به آن‌ها، یکی از خطرناک اعمالی است که می‌توانید دست به آن بزنید.

از جمله این موارد باید به گزینه‌هایی همچون طراحی جزئی نقشه فنی مربوط به دیتا سنتر و همچنین دریافت مجوزهای لازم اشاره کنیم. در صورتی که دو مرحله فوق به خوبی پیش بروند، نوبت به انتخاب و تهیه تجهیزات متناسب با نیازهای شما می‌رسد. این تجهیزات باید به نحوی انتخاب شوند که بدون بالا بردن هزینه‌های کلی، پاسخگوی کلیه نیازهای کاربران باشند. هرچقدر این مرحله به شکل مناسب‌تری پیش برود، میزان هزینه پرداخت شده توسط کارفرمایان با کاهش خوبی روبه‌رو خواهد شد.

دیتاسنترهای امروزی باید دارای ساختمان مختص به خود باشند، بنابراین، بررسی ساختمان‌های کاندید در این زمینه و همچنین خرید ساختمان مذبور یکی دیگر از مراحل مهم در رابطه با طراحی و اجرای خدمات مرکز داده به شمار می‌آيد. میزان مساحت و نوع ساختمان مربوطه نیز باید به دقت بررسی شود تا بتوان از بابت فعالیت مداوم دیتاسنتر اطمینان خاطر کاملی پیدا کرد.

این موارد تنها بخش کوچکی از مراحل مربوط به طراحی و پیاده سازی مرکز داده هستند و در این زمینه می‌توان به گزینه‌های مهم دیگری همچون انجام تست‌های اولیه، بررسی میزان دسترسی، آموزش کلیه پرسنل حاضر در محل، آپدیت کردن تمامی نرم‌افزارهای اختصاصی و همچنین بررسی اوضاع تهویه و بررسی کابل‌بندی سیستم‌های مختلف اشاره کرد.

چرا باید ما را انتخاب کنید؟

چنانچه به دنبال بهترین موسسه ارائه راهکار های دیتاسنتر در کشور هستید، ما در کنار شما خواهیم بود. بهره‌گیری از برترین پرسنل متخصص در زمینه طراحی و همچنین اجرای انواع دیتاسنتر مهم‌ترین شاخصه ما محسوب می‌شود.

در طول سالیان مختلف همواره نهایت تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا با بررسی، طراحی و همچنین اجرای برخی از پیچیده‌ترین دیتاسنترهای کشور، به کاربرانمان خدمت‌رسانی کنیم. دیتاسنترهای طراحی شده توسط مجموعه ما به شکلی بی‌وقفه و بدون مشکل به تمامی نیازهای شما پاسخ خواهند داد.

تفاوتی ندارد که به دنبال طراحی و اجرای یک دیتاسنتر اختصاصی هستید و یا قصد دارید به کاربران عظیمی سرویس‌های خود را ارائه دهید، زیرا در هر صورت ما در کنارتان جای می‌گیریم تا بتوانیم با کمک کلیه مراحل پیچیده مربوط به طراحی و اجرای دیتاسنتر فعالیت خود را ادامه دهیم.

سخن پایانی

وقتی صحبت از ارائه راهکارهای مرکز داده می‌شود، شرکت‌های مختلفی به ذهن می‌‌آيند،‌ اما در بین این شرکت‌های گوناگون،‌ معدود مواردی را می‌توان مشاهده کرد که با کلیه روش‌ها و چالش‌های مربوط به طراحی دیتاسنتر و پیاده سازی آن آشنایی کاملی داشته باشند. به عنوان یکی از برترین مراکز طراحی و پیاده سازی مرکز داده، سال‌ها است که به کاربران خود در این زمینه کمک کرده‌ایم و توانسته‌ایم رضایت خاطر صد درصدی آن‌ها را به دست بیاوریم. رمز موفقیت ما در چنین مواردی،‌ بهره‌گیری از مدرن‌ترین فناوری‌های روز و درک کامل نیازهای کاربرانمان است. ترکیب این دو مورد موجب می‌شود تا با ایجاد و پیاده‌سازی برترین دیتاسنترهای موجود، به کاربران خود رضایت خاطر هدیه بدهیم. 

برخی از خدمات
مرکز داده و رایانش ابری

تامین تجهیزات دیتاسنتر

مشاوره و ارائه راهکار

توسعه و بهبود مرکزداده

پیاده سازی و پشتیبانی خدمات مرکز داده

پیاده سازی و پشتیبانی زیرساخت ابری

اجرا و پشتیبانی زیرساخت مجازی سازی

کولوکیشن

سرور اختصاصی

سرور مجازی

رایانش ابری

همکاران ما در توسعه ارتباطات داناک اماده ارائه مشاوره به شما می باشند

جهت ارتباط با همکاران واحد مرکزداده و رایانش ابری از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

6000 4849 021

DataCenter@danakco.com

9999 4849 021

داناک کلود