مرکز داده و رایانش ابری

خدمات مرکزداده و رایانش ابری

بخش زیادی از فعالیت‌های کسب و کارهای امروزی با استفاده از ابزارهای تکنولوژی و فناوری‌های روز انجام می‌شوند. این فعالیت‌ها به صورت داده در سیستم‌های کامپیوتری ذخیره‌سازی می‌شوند. ذخیره‌سازی در سیستم‌ها با حجم مشخصی امکان‌پذیر است و اینجا است که کسب و کار به پایگاهی برای ذخیره‌سازی اطلاعات خود، استقرار تجهیزات و اطلاعات پردازش شده جهت استفاده مجدد، نیاز پیدا می‌کنند. مرکز داده یا دیتاسنتر، همان پایگاه ذخیره‌سازی اطلاعات مجموعه‌ها است. با توجه به سودآوری سرمایه‌گذاری در مرکز داده و رایانش ابری، بسیاری از مجموعه‌های حوزه فناوری بخشی از فعالیت‌های خود را به خدمات دیتاسنتر مانند طراحی مرکز داده یا طراحی دیتاسنتر، رایانش ابری و… اختصاص داده‌اند.

گروه توسعه ارتباطات داناک هم یکی از مجموعه‌های فعال در این زمینه است که فعالیت خود در زمینه خدمات مرکز داده را در سال 1397 با مشاوره و ارائه راهکارهای مرکز داده و در سال 1400 با سرمایه‌گذاری از طریق پیاده ‌سازی دیتاسنتر و کلود اختصاصی خود آغاز کرد. علاوه بر این در کنار ارائه راهکارهای دیتاسنتر فعالیت خود را تخصصی‌تر کرد. تیم متخصصان داناک با تجربه و دانش فنی در حوزه رایانش ابری و دیتاسنتر آماده همکاری با مجموعه‌های مختلف در زمینه ایجاد زیرساخت، پیاده‌سازی و اجرای مراکز داده است.

برخی از خدمات
مرکز داده و رایانش ابری

تامین تجهیزات دیتاسنتر

مشاوره و ارائه راهکار

توسعه و بهبود مرکزداده

طراحی و راه اندازی دیتاسنتر

پیاده سازی و پشتیبانی خدمات مرکز داده

پیاده سازی و پشتیبانی زیرساخت ابری

اجرا و پشتیبانی زیرساخت مجازی سازی

میزبانی فضا مرکزداده

سرور اختصاصی

سرور مجازی

رایانش ابری

معرفی مرکز داده
توسعه ارتباطات داناک

در فروردین ماه سال 1400، دیتاسنتر یا مرکز داده و رایانش ابری، در فضایی به مساحت 400 متر مربع، متشکل از تجهیزات حرفه‌ای و با طراحی استاندارد، بهره‌برداری شد و شروع به کار کرد. فراهم‌سازی نیاز متقاضیان و مشتریان در دیتاسنتر داناک با استفاده از استانداردترین سیستم‌ها شامل سیستم‌های سرمایشی روز دنیا، برق پایدار و تجهیزات قدرتمند و حرفه‌ای سخت‌افزاری مانند سرورهای نسل 9 و 10 شرکت معتبر اچ پی انجام می‌شود. استفاده از حداکثر توان پردازشی، اجرا، پیاده‌سازی و ذخیره‌سازی شبکه‌های منعطف و دارای امکان ارتقا در کمترین زمان و به ساده‌ترین شکل از جمله اهداف دیتاسنتر داناک هستند.

مجموعه داناک همواره با هدف به حداکثر رساندن توان سرویس‌ها و تنوع بخشی به پکیج‌های خود فعالیت می‌کند و در این زمینه از انواع اقدامات مانند تقویت زیرساخت‌های خود به طور گسترده استفاده می‌کند. استفاده از لینک‌های ارتباطی با شرکت مخابرات، کنترل ترافیک، لایز و رسپینا نسب در ایران، بخشی از فعالیت‌های داناک در زمینه ارتقا زیرساخت هستند. مجموعه داناک همچنین برای بهبود کیفیت خدمات خود از اتصال مرکز داده اختصاصی داناک به مرکز تبادل اطلاعات (IXP) هم استفاده می‌کند. از ویژگی‌های دیتاسنتر داناک می‌توان به تامین برق آن توسط دو پست برق شهری برای پایداری خدمات و UPS و دیزل ژنراتور برای به حداکر رساندن توان دیتاسنتر اشاره کرد.

همکاران ما در توسعه ارتباطات داناک اماده ارائه مشاوره به شما می باشند

جهت ارتباط با همکاران واحد مرکزداده و رایانش ابری از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

6000 4849 021

DataCenter@danakco.com

9999 4849 021

داناک کلود